Akrep Burcu Özellikleri

0
209
Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu Genel Özellikleri (23 Ekim-21 Kasım)

Akrep burcunu temsil eden sembolün ucundaki keskin noktaya dikkat edin. Bu nokta akrebin iğnesidir; ki o da genelde Akrep burcundan olanların genel özelliklerinden dolayı iğneleyici ve alaycı mizaçlarını betimler. Bu insanlar istekli, tutkulu ve inatçıdırlar. Hatta kendi düşüncelerini başkalarına zorla kabul ettirmeye çalışırlar. Bilinç seviyesi yeterince yükselmiş Akrep burcu da bu durum zulüm, sadizm veya düşmanlık şeklinde ortaya çıkabilirken bilinç seviyesi yüksek Akrepler de bu özellik, çevrelerindeki diğer insanların hayatlarını iyiye ve güzele doğru yönlendirir. Tıpkı Koçlar gibi Akrepler de hiçbir şeyden korkmazlar. İleri doğru atılıp önlerine çıkan sorun her ne olursa olsun üstesinden gelmeyi başarırlar.

“Ya Sİyah Ya Beyaz; Ortası yok”

Akrep burcu insanları, kayıtsızlık kelimesinin anlamını bilmezler. Bir şeyi ya onaylarlar ya onaylamazlar, Bir fikre ya katılırlar ya katılmazlar. Bir Akrep için gri bölge yoktur

Akrepler de genel olarak ilgilendikleri herhangi bir konuda karşılarına çıkan basit cevaplara karşı, kendilerini daha derinlemesine araştırmak zorunda hissettiren içten gelen bir merak ya da kuşku vardır. Gizli gerçekleri bulup çıkarır, dış görünüşlerin arkasında kalan anlamları ararlar. Akreplerin çoğu, farkında olmasa bile sezgileri son derece güçlü insanlardır. Bu burcun evrimini yüksek oranda tamamlamış bireyleri, zengin iç dünyaları ve metafizikle kurdukları tutkulu ilişkileri olan psişik kimselerdir.

Element: Su

Grup: Sabit

Anahtar Sözcükler: Yenilenme, dönüşüm

Yönetici Gezegeni: Mars ve Plüton

Yönettikleri: Cinsel organlar, rektum ve üreme sistemleri: sekizinci evin doğal yöneticisi.

Akrep Burcu Kadını

Akrep burcu kadını buram buram seksapel kokar. Sokakta yürürken çevredeki tüm insanlar kafayı kaldırıp ona bakar, tamamen yabancılarla dolu bir odaya girecek olsa sadece varlığının gücü odadaki tüm dikkatlerin üzerine çekilmesi için yeterlidir. Bir Akrep kadının kalbini çalmak istiyorsanız ta en baştan doğru ve dürüst olsanız iyi edersiniz. Herhangi bir yalanınızı yakalarsa ya da ona zarar verirseniz sizi soğukkanlılıkla hayatınızdan çıkaracaktır.

Akrep burcu kadını tutkulu bir aşıktır, hem kıskanç hem de sahiplenici olması da muhtemeldir. Yüz ifadesine bakarak ne düşündüğünü ya da hissettiğini anlamanız kesinlikle mümkün değildir, kızgınsa durum değişir tabi, o zaman dikkatli olsanız iyi olur! Öfkesi birçok farklı biçimde tezahür edebilir; gün gelir öfke patlaması yaşar, başka bir günse karşınıza acısını neredeyse kemiklerinizde hissettiğiniz iğneleyici bir tavırla ya da içinizi tir tir titreten delici bir  bakışla dikilir.

Sezgisel gücü gelişmişse, kehanet ilminin sınırlarını zorlayabilir. Söz konusu iç görü yetisi Akrep burcu kadınının gözlerinde okunur. Akrepler anne olarak kendini adamış, sevgi dolu ve son derece koruyucu kadınlardır. Hem çocukları için konforlu ve sevgi dolu sıcak bir yuva, hem de dış dünyanın zorluklarında kaçıp sığınabileceği bir barınak yaratma isteğiyle yanıp tutuşur.

Akrep Burcu Erkeği

Akrep burcu kadını gibi Akrep burcu erkeği de istekli, tutkulu ve mahremiyetine çok düşkündür. Akrep erkeğinde her zaman insanın merakını uyandıran bir şeyler vardır: ya gözleri, ya giyim kuşam tarzı ya da sırf varlığının esrarı. sıradan bir flört değildir. Cinsel enerjiyle dopdolu bir lokomotif gibi öyle büyük bir güç yayarak yanınıza gelir ki kendisine ilgi duymasanız bile onu görmezden gelmek zordur.

Akrep burcu erkeğinin genelde tutkuyla peşinden gittiği muhteşem bir tür becerisi vardır ama bu beceri ona gelir sağlamıyor olabilir. Başka deyişle söz konusu becerisi, müzik, sanat, yazın-edebiyat, aktörlük, astroloji veya tarot kartları gibi amatörce ilgilendiği bir meşgaledir. Ya da tüm becerisini kendi çocuklarını yetiştirme konusunda harcayabilir.

Birçok akrep burcu erkeği (ve kadını) sporu sever. Futbol ya da av sporları gibi şiddeti daha fazla barındıran sporlara karşı aşikar bir ilgileri vardır. Spor dalı seçimleri bazen de, duygusal uçlarda sergiledikleri kendi kişisel mücadelelerinin bir yansıması olabilir.

Ünlü Akrep Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği

  • Anne Hathaway
  • Charles Manson
  • Ethan Hawke
  • Laura Bush
  • Peter Jackson
  • Scarlett Johansson
  • Whoopi Goldberg

Akrep Burcu İş Hayatı

Akrep burcu insanından kusursuz birer aktör, dedektif, gizli ajan, hatta öğretmen olur. O işlenmemiş algı yetisinin bir Akrep’i nereye götüreceğini önden bilmek imkansızdır. Gerçi kesin olan bir şey vardır ki om da Akrep’in tutkuyla yaptığı işin peşinden gittiğidir.

Akrep Burcu Para Durumu

Akrep burcundan olanlar diğer insanların parasını kullanarak kendi servetlerini inşa etmede ustadırlar. Fakat buna karşılık olarak da hayır işleri konularına aşırı cömert olabilir veya yardım kapmanyalarında isim vermeden bağış yapan kişilere dönüşebilirler. Bir Akrep, yapımcının geri çevirdiği senaryonuzun son sahnesini yazabilir ve bu sayede köşeyi dönmenizi bile sağlayabilir.

Akrep Burcu Maneviyat

Kimi Akrep burcu insanları organize dinlere karşı bir ördeğin suya duyduğuna benzer bir çekim duyarlar. Ritüeli ve ait olma duygusunu severler. kimileriyse manevi cevaplar araken sıra dışı inanç sistemlerine bodoslama dalabilirler. Maneviyat arayışı hangi biçimde olursa olsun bir Akrep bu arayışa mutlaka tutuk ve samimiyet katacak demektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here