Aslan Burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos)

0
152
Aslan Burcu

Aslanlar kükrer, ilgi odağı olmayı severler ve etraflarını genelde kendilerini takdir edecek insanlar sarar. Bir Aslan burcunun gururlu krallığında kalabilmek için çevresindekilerin de Aslan burcu gibi düşünmeleri, onun inandıklarına inanmaları, onun sevdiklerini sevmeleri veya onun nefret ettiklerinden nefret etmeleri gerekir. Bir Aslan için sadakat bu demektir. Karşılığında Aslan da cömertlik, sıcaklık ve tutku vaat eder.

Aslan burcunda içten gelen teatral bir yapıları vardır., hayat onlar için bir sahnedir. İhtişamları ve kişisel çekicilikleri hayatlarının her suretinde kendini gösterir. Başarılı olmanın yollarını arar ve her durumda muhakkak bir etki bırakmayı başarırlar. Dolayısıyla da tiyatro ve buna benzer sanat dallarının Aslanların hükümranlık alanına denk gelmesi hiç de şaşırtıcı değildir.

Element: Ateş
Grup: Sabit
Anahtar Sözcükler: Hareket, güç
Yönetici Gezegeni: Güneş
Yönettikleri: Kalp, sırt, omurilik; beşinci evin doğal yöneticisi

Aslan Burcu Kadını

Hissettiği şeyler konusunda her zaman ipi göğüsleyendir ve çevresindeki diğer insanların kendisi kadar hevesli ve doğrudan müdahaleci olmayabileceklerini fark ettiğinde genelde hayal kırıklığına uğrar. Kişisel yıldız haritasında tersini söyleyen özel bir durum yoksa bir Aslan kadınının hayatında hangi noktada durduğunuzu anlamak için hiçbir zaman fazla düşünmeniz gerekmez. “-mış gibi” yapamaz. Diplomatik davranabilir ana kalben kendini olaya adamamışsa kimseyi aksine inandırma becerisine sahip değildir. Pohpohlanmaya ve son derece romantik bir şekilde kendisine kur yapılmasına bayılır. Ateşli bir aşıktır.

Sadık Aslanlar

Aslan kadını güven saçar, bu sebeple de diğer insanların güvenini kazanır. Doğrusu da budur; Aslan, bir hata görünceye kadar daima sadıktır. İş yerinde denetim onda olmalıdır; yönetici pozisyonlarından biri iş de görür. ama asıl CEO pozisyonu tam ona göredir. Herhangi bir alanda ikinci planda kalmayı sevmez, saygı duymadığı işverenlerle aynı iş yerinin havasını solumaya razı gelmektense evden çalışmayı tercih eder.

Evlilikte ise bir Aslan kadınından, evden çalışmıyorsa eğer evde durmaya razı olmasını beklemeyin sakın. Anneyse, sadece bir anne değildir. Bir kariyeri, hobileri ve tutkuları vardır. Bir Aslan aynı zamanda çocuklara da hükmettiğinden -kendi çocukları olmasa bile- çocuklarla alakalı işlerde de başarılı olabilir.

Şık kıyafetleri sever, muhtemelen parlak ve cesur renklerde, abartılı ama stilize bir giyim tarzı vardır. Onun bir aktris olduğunu, görünüşü ve tavırlarıyla karşısındakinde belli izlenimler ve duygu durumları yaratma konusundaki maharetini aklınızdan çıkarmayın. O bir bukalemundur. Düzeni sever amam kendi düzenini.

Aslan Burcu Erkeği

Ona sahnenin merkezini sunarsanız onun en iyi halini; ona ne yapacağını söylerseniz de onun en kötü halini görürsünüz. Bir aslan erkeğinin bu özelliğini bir kez kabullendikten sonra onunla anlaşması kolaydır, çünkü bu adamı sevmeye gerçekten değer. Sıcak, dışa dönük ve eğlencelidir. Çocuklar ona bayılır çünkü o da tıkı çocuklar gibi büyülüdür.

İnsanlar onun cazibesine kapılır çünkü onun liderlik becerilerini sezerler. Açık sözlülüğünü, taşkın enerjisini ve tutkulu yapısını severler. Eğer ki sevgiliniz Aslan burcu ise onu “tebaa”sıyla paylaşamaya kendinizi hazırlayın. Ayrıca Aslan’ınız size bağlılık vaadinde bulunmuşsa emin olun ki o verdiği sözün eridir.

Ünlü Aslan Burcu Erkekleri

  • Alfred Hitchcock
  • Fidel Castro
  • H. P. Lovecraft
  • John Stamos
  • Louis Vuitton

Aslan Burcu İş Hayatı

Aslanlar göz önündeki işlerde son derece başarılıdırlar. Muhteşem bir aktör, anlatıcı, konuşmacı, meclis başkanı veya CEO olurlar; aşağısı kurtarmaz. Aslanlar öğretmenlikte başarılıdır çünkü sınıf onlar için bir tiyatro sahnesine, öğrencileri de seyircilere dönüşür. Aslanlar arasında muhteşem yazarlar, editörler ve gazeteciler çıkar. Ayrıca hayvanlarla araları da iyidir ve hayvanların eğitimi ve bakımıyla ilgilenir; onlara sevgi ve şefkat göstermeyi sever.

Aslan Burcu Para Durumu

Aslan bir şeyi istiyorsa gider onu satın alır. Parası yetmiyorsa kredi kartına takside bağlar. Kartları doluysa kolundaki Rolex saati veya beyzbol kartı koleksiyonunu satar gene alır. Herhangi bir şeyi kara günler için saklamak Aslan’a göre değildir çünkü onun için kara gün yoktur! Tüm bu genellemeler konusunda elbette istisnalar olabilir. Örneğin toprak burcundaki ay, Aslan güneşiyle birlikte düşünüldüğünde, özellikle de ay Oğlak burcundaysa, Aslan’ın görkemini biraz azaltır. Gerçi bunlar sadece ayrıntıdır.

Aslan Burcu Maneviyat

Aslan’ların çoğu geçmiş hayatlarında muhtemelen güneşe tapan paganlardır. Modern çağda ise dinler yelpazesinde başka ne varsa deneme alışkanlığındandırlar. Kendi haritasındaki kimi özellikler tersini söylemiyorsa hiçbir Aslan, herhangi bir organize din kendisine yüzde yüz uymadıkça o dinin sınırlarını tanımayacaktır. Mecburiyetten organize bir dine mensupsa da kendisini bunu çocukları için yaptığına inandırmıştır. Bir Aslan’ın manevi alandaki en büyük katkısı, kendi kişisel parametrelerinin ötesine geçerek evrensel olana uzandığı zaman ortaya çıkar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here