Balık Burcu Özellikleri

0
260
Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcu Genel Özellikleri (19 Şubat – 20 Mart)

Balık burcunun en belirgin genel özellikleri, dünyayı duyguları vasıtasıyla keşfetmeleridir. Olayları o kadar derinlemesine hissederler ki sıklıkla sanki psişik bir süngere dönüşüp çevresindeki herkesin duygularını emmeye başlarlar. Bu sebeple dostlarını ve iş arkadaşlarını dikkatle seçmeleri gerekir.

Balık burcundan olan insanlarının genellikle muhteşem bir hayal gücü ve muazzam bir yaratıcılık kabiliyeti vardır. Genelde sanatın, özelde de tiyatro ve sinemanın çevresinde döner dururlar. Çevrelerindeki insanların düşüncelerine öyle sıkı sıkıya kilitlenmişlerdir ki iş dünyasında güçlü idareciler ve yöneticiler olarak iş görürler.

Balık burcu insanların duygularından arınıp kendi özlerine dönmeleri için yalnız kalmaya ihtiyaçları vardır. Çevrelerinden kolaylıkla etkilenirler. Kendilerini arada bir çevrelerinden yalıtmazlarsa insanların duygularını kendi duygularından ayırmak onlar için giderek daha da zor bir hal alır. Biraz huysuz olmaları da muhtemeldir çünkü hem çoşkunun zirvelerinde hem de çaresizlik duygusunun dipsiz kuyularında olanı biteni içlerinde hissederler. Aşk ve romantizm çoğu Balık bireyi için elzemdir. Bunlar onun duygusal olarak görevlerini yerine getirmesini sağlar, Balıklar genelde kalıcı ilişkilerden beslenirler.

Element: Su

Grup: Değişken

Anahtar Sözcükler: Merhamet, mistisizm

Yönetici Gezegeni: Neptün

Yönettikleri: Ayaklar, ayak parmakları ve lenfatik sistem; on ikinci evin doğal yöneticisi.

Balık Burcu Kadını

Karmaşık havasıyla uyumlu esrarengiz bir kadındır, sanki söylediklerinden fazlasını biliyor gibidir. Hatta bazen insana züppe bile görünebilir ama bunun tek sebebi onun o muazzam öz kontrol yetisinden kaynaklanabilir. Bu hanımefendi tepeden tırnağa duygudur denebilir, içinde çok derinlerde saklanan sessiz sedasız ama büyük bir gücü besler.

“Balık Burcu Kadını Sınır Tanımaz!”

Balık burcu kadınının karşısına geçip de dogmatik dogmatik konuşmaya kalkışmayın sakın! Sınırları, kişisel ifade özgürlüğüne müdahale edebilecek herhangi biri ya da bir şeyin kısıtlamalarını şiddetle reddeder! Mesleği de bunu yansıtır, evi de , ailesi ve arkadaşlarıyla kurduğu ilişkileri de… Bu yatkınlığı bazen de kendisinin aleyhine işlese de umrunda olmaz. Öbür türlü olmak onun doğasına aykırıdır.

Bir yoldaşa ihtiyaç duysa da Balık kadını yalnızlığı için yanıp tutuşur. Bir terazi için uyum ne demekse Balık kadınının salahiyeti için yalnızlık da aynı şeydir. Yalnızlık ihtiyacını giderecek kadar zamanı yaratamıyorsa alkol ya da uyuşturucu konusunda problem yaşaması muhtemeldir. enerjisi doğru şekilde kanalize edilirse sanat, edebiyat ve müzik alanında da çarpıcı eseler ortaya koyabilir. Bu anlamda Balık kadını daha üst bir bilincin mistik kanalı haline gelebilir. Bir anne olarak çocuklarıyla arasındaki zihinsel bağlantısı sayesinde, kendileri bile anlamazken çocuklarının neler hissettiğini anlayabilir.

Balık Burcu Erkeği

Sessiz gücü ve kendine hakim görüntüsü kadınları büyüler. iyi bir dinleyicidir; siz konuşurken tüm dikkatini size veren cinsten hem de. Ayrıca güvendiği insanlar söz konusuysa iyi bir arkadaştır ve bir arkadaşa ihtiyacınız olduğunda her daim hazır ve nazırdır. Ama tıpkı Balık kadını gibi Balık erkeği de karşısındakinin acıklı hikayelerini dinleme konusunda berbattır; çevresindeki insanların yaşadığı trajedi veya hayal kırıklıklarını görmeye tahammülü yoktur.

Gönül işlerine gelince Balık erkeği, kendisi kabul etmek istemese de, tam bir romantiktir. Mum ışığında akşam yemeği yemeği ve özel konularda konuşmayı sever. Sırılsıklam aşık olması biraz zaman alabilir ama  bir kere aşık olduysa duygularını çok derinlere işler ve aşkı sonsuza uzanır.

Balık erkeği duruma göre sanatın cazibesine kapılabilir veya burcu on ikinci evi yönettiğinden belli bir oranda sahne arkasında çalışabilir. hangi yolu seçerse seçsin, içsel dünyasının ihtiyaçlarıyla dış dünyadaki sorumlulukları arasında bir denge tutturmayı öğrenmek zorundadır.

Ünlü Balık Burçları

  • Alan Rickman
  • Chuck Norris
  • Cindy Vrawford
  • Dr. Seuss
  • Eva Mendez
  • Quincy Jones
  • Sharon Stone
  • Tecumseh

Balık Burcu İş Hayatı

Balıklar sahne arkasında olduktan sonra her işte başarılı olurlar. Rüya alemiyle iç içe geçmiş hayal güçleri ve mistik olaylara olan yatkınlıkları dolayısıyla sanat, edebiyat, drama alanlarında yükselebilir hatta keşiş, mistik veya mucit olarak da başarıya ulaşabilirler.

Balık Burcu Para Durumu

Balıklar genelde para ya da maddiyat konularında pek kafa yormazlar, onlar daha çok para kazanma konusunda yaptıkları işlerin keyfini sürmeyi tercih ederler. İşi vasıtasıyla kendi sınırlarını aşabilir mi? Dehşetengiz düzeydeki merhametini işi aracılığıyla etrafına yansıtabilir mi? Olmuyorsa, kendisine uyan işi veya meşgaleyi buluncaya kadar kuşkusuz durmadan iş değiştirecektir.

Balık Burcu Maneviyat

Elbette her Balık psişik değildir ya da her Balık’ın mistisizme yatkınlığı yoktur. Hepsi rahibe ya da keşiş olmak istiyor da değildir. Çoğu Balık, açığa çıkamamış dahi olsa derin bir sezgisel duyum becerisiyle doğmuştur. Bu duyum becerisi onları daha üstün  bir güce bağlayan şeydir. Bu durum, organize dinlerin parametreleri dahilinde kendini gösterebilir ya da yapısal açıdan daha az karmaşık bir şeye de dönüşebilir. Hangi formu alırsa alsın, Balık’ın sezgisel yanı sürekli olarak kendini göstermenin yollarını arar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here