Başak Burcu Özellikleri

0
188
Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcu Genel Özellikleri (23 Ağustos-22 Eylül)

Burcu burcu insanlarının özellikleri, kıvrak zeka ve çeviklik anlamında İkizler’e benzerler. Ayrıntılara çok takıldıkları için üzerinde çalıştıkları konuları derinlemesine araştırma eğilimindedirler. Kariyer odaklı kişiler olmalarına rağmen, işlerini verimli ve iyi yapmakta daha çok ilgili gibi görünürler. Topluma geniş ölçekte yararı dokunacak bir meşgale edindikleri zaman onlardan iyisi yoktur. Başka deyişle görev, Başak burcu insanı için önemlidir.

Element: Toprak

Grup: Değişken

Anahtar Sözcükleri: Düzen, ayrıntılara takılma, kendini adama

Yönetici Gezegeni: Merkür

Yönettikleri: Bağırsaklar, karın bölgesi, dişi üreme organları; altıncı evin doğal yöneticisi.

Başak Burcu Kadını

Öylesi bir görüntü sergileme kaygısı gütmese dahi çevresindeki insanların hissedebileceği belli bir coşku ve enerji yayar. Romantik ilişkilerde ancak zihinsel bir kıvılcım parladığında karşısındakinden etkilendiği görülür. Zihinsel yoldaşlık derinleştikçe duyguları da yoğunlaşır.

Başak burcu kadını, Başak burcu erkeği gibi genelde güvensizdir ve her şeyi fazlaca irdeleyip yıpratma eğilimindedir. Bu alışkanlık Başak kadını olgunlaştıkça genelde düzelir. Bu durum sevgilisi için rahatsız edici olabilir, özellikle de Başak’ın eleştirel irdeleyicilik özelliği çevresindekilerin söylediği veya yaptığı her şeyi sürekli eleştirme huyuna dönüşürse.

Başak Burcu Erkeği

İyi görünümlüdür ve bulunduğu ortamda varlığı tartışma götürmez bir şekilde hissedilir. Kıvrak zekalı, entelektüel açıdan meraklı ve kusursuz bir çalışandır. Sivri bir mizah anlayışı vardır ama nadiren kötücüldür.

Kişisel çevresi konusunda mızmız olabilir. Yemek yapıyorsa bu konuda muhtemelen bayağı iyidir ve o anlarda mutfağı sahiplenir. Başak burcu erkeği de Başak burcu kadını gibi etrafında güzel şeylerin olmasını ister ve genelde eski günlerin hatırına bir sürü özel eşya sahibidir.

Kendini fazlaca ciddiye almaya yatkındır ve neşesini yerine getirmeye yarayacak herhangi bir olaydan faydalanır. Genelde kendine karşı çok acımasızdır, yaptığı ya da yapmadığı şeyler konusunda hem kendini hem de çevresindekileri fazlaca eleştirir. Çabaları konusunda takdir edilmeyi önemsediği de pek söylenemez.

Ünlü Başak Burcu Kadınları ve Başak Burcu Erkekleri

  • Adam Sandler
  • Amy Poehler
  • B.B. King
  • Bill Murray
  • Colin Firth
  • Mary Shelley
  • Pink

Başak Burcu İş Hayat

Başak burcu insanları iş ve kariyerleri konusunda içten bir şekilde kusursuzluk arayışındadırlar. Diğer insanlar için -sosyal hizmetlerde, hastanelerde, sağlık merkezlerinde, düşkünler evinde veya çocuklarla ilgilendikleri alanlarda – çalışıyorlarsa çok başarılı olurlar. Bir Başak, hayatının tüm alanlarında kendini feda etmeden hizmet edebilmenin yolunu bulmaya çalışır. Kusursuzluğa erişime çabaları onları her daim gelişmeye ve değişmeye zorlar.

Başak Burcu Para Durumu

Başak burcundan olanlar çok para harcama eğilimindelerse kritik olduğunu düşündükleri bir andan genelde geri çekilip neyi, neden satın aldıklarını sorgular. Aldıkları şey acaba hangi ihtiyaca cevap verir? Para konusunda eli sıkı davranıyorlarsa bu kez onları ellerini geşvetmeye zorlayacak bir şey olur ve keyif için para harcamaya başlayabilirler. Başaklar yaptıkları her şeyde kusursuzluğa doğru ilerleyen bir gelişim eğrisi izlerler. Hayatlarındaki modelleri çözümler, işe yaramadığına kanaat getirdikleri değiştirmenin yollarını ararlar.

Başak Burcu Maneviyat

Evrimini tamamlamış bir Başak burcu insanı, genelde bilimin sınırlarını zorlamayan büyük bir öngörü ve sezgi sahibidir. Pratik yönlerini tatmin edebilecek ayarda bir inanç buluncaya kadar çeşitli inanç sistemlerini deneme eğilimindedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here