Koç Burcu (21 Mart – 20 Nisan)

0
43

Koç burcu cesur, gözü pek ve uyanıktır.Koç burçları neye inandıklarını, hayattan ne istediklerini ve nereye gittiklerini her zaman biliyor gibi görünürler. Koçlar hedeflerine ulaşma konusunda dinamik ve (bazen de hata yapma riskine girecek kadar) agresiftirler. Aynı zamanda her koşulda hayatta kalmayı başarırlar.

Koç Burcunun Temel Kusuru Sebat Eksikliğidir:

Koçlar hızlı bir şekilde sonuca varamadıkları zaman bazen ilgilerini kaybederler. Ama bu eğilimleri, hırsları ve başarılı olmaya karşı duydukları ihtirasla dengelenir. Tartışmacı, incelikten yoksun ve aksi olabilirler. Öte yandan öfkeleri nadiren uzun sürer, önemsedikleri kişilere karşı son derece sıcak ve sevgi dolu olabilirler.

Element: Ateş
Grup: Öncü
Anahtar Sözcükler: Liderlik, Öncü Ruh
Yönetici Gezegeni: Mars
Yönettikleri: Kafa ve Yüz, birinci evin doğal yöneticisi.

Koç Burcu Kadını

Bir Koç burcu kadınını sakın kızdırmayın ya da gücendirmeyin. Aksi taktirde bunu hiçbir zaman unutmaz, böylesi bir olaydan sonra siz de zaten onun yüzünü pek göremezsiniz. Tüm enerjisini başka birine veya başka bir şeye yöneltecektir. Bir Koç kadınıyla münasebetiniz varsa, aranızda eşitlikçi bir ilişki kursanız iyi edersiniz yoksa sizinle pek takılmayacaktır. Koç burcu kadınları şovenizme hoşgörü gösterecek türden kadınlar değildir.

Mesleki Anlamda Oldukça Hırslıdırlar

Hedeflerini belirler ve sahip oldukları tüm enerjiyi amansızca hedefleri uğruna harcarlar. Proje başlatmak, fikir üretmek ve fikirleri aksiyona çevirmek konusunda harikadırlar. Ama elindeki, Koç kadınının tutkuyla inandığı bir şey değilse, projeleri veya fikirleri tamamına erdirme konusunda her zaman o kadar iyi değillerdir. Kendini çoğu durumda tutabilir ve mesleki arenada herkesle yarışabilir. Sanki bir başarı halesi içinde yol alır ve bu haleyi besleyen bir giyim tarzı vardır.

Koç Burcu Erkeği

Koç burcu erkeği, Koç burcu kadını kadar cesur,atılgan ve sabırsızdır. Tıpkı onun kadar hırslı olduğu da söylenebilir. İçten gelen cesareti sayesinde adrenalin sporlarıyla ilgilenebilir. Kendini kanıtlamak ister ve gereksiz fırsat ve riski gözü kapalı alır. Karar verme konusunda kendi yargılama ve sezgi yeteneklerine güvenen bir erkektir. Koç burcunun kadını gibi o da geçmişteki bazı girişimlerinde başarısız olmuşsa dahi, genelde başarılı bir imajı vardır.

Hiçbir Zaman Sıkıcı Değildir

Bazı kadınlar Koç burcu erkeğini zevkleri konusunda fazlaca cesur bulabilirler ama Koç erkeğiyle hayat hiçbir zaman sıkıcı değildir. Parası varsa kesinlikle hepsini harcayacaktır. Konu bir kadına kur yapmaksa hiç kimse Koç erkeği kadar yaratıcı olamaz.

Koç Burcu Erkeği Bir Kez Abayı Yakmışsa Aman Dikkat!

Enerjisinin çoğunu o ilişkiye yöneltir ve romantik bir anafora dönüşerek ilgi duyduğu kadının peşine takılır. Ama duygusal karşılığını çabucak bulamazsa şimşek hızıyla da ortadan kaybolur. Öte yandan bulursa -ama her nasılsa aşkından vazgeçmişse- kadın onu kalmaya ikna etmek için daha ağzını açamadan o kapıyı çekip çıkmıştır bile. Bir şeyi yapmaya veya yapmamaya Koç erkeğini ikna etmek kolay değildir. Kararını vermişse konu kapanmış demektir.

Ünlü Koç Burcu Erkekleri

  • Adolf Hitler
  • Heath Ledger
  • Quentin Tarantino
  • Steh Rogen
  • Leonardo da Vinci

Ünlü Koç Burcu Kadınları

  • Celin Dion
  • Danica Patrick
  • Victoria Beckham

Koç Burcu İş Hayatı

Koçlar liderlik yeteneğini ön plana çıkaran herhangi bir konuda son derece başarılı olurlar.Bu insanlar emir vermekten hoşlanır ve sorumluluk alma konusunda muhteşemdirler. Sayısız fikirleri vardır ve tüm bu fikirleri daha dünden devreye sokmak isterler. Bir ateş burcu olarak yaptıkları herşeye enerjilerini aktarırlar. Diğer insanlar üzerinde güç sahibi olmak konusuna özel bir ilgileri yoktur. Sadece yapmak istedikleri şeyi hiçbir kısıtlama olmaksızın yapmak için gereken güce sahip olmak isterler.

Koç Burcu Para Durumu

Koç burcu insanı bir yerlerde bir birikim oluşturmak gerektiğini bilir ama emeklilik dediğin de onlara o kadar uzak görünür ki… Hem üstelik para da tam ihtiyaç anında gelir nedense! Koçların hayatta karşılaştıkları ve üstesinden gelmekte zorlandıkları temel sorun para biriktirme alışkanlığı edinme konusudur.

Koç Burcu Sağlık Sorunları

Koç burcu baş ve yüze hükmettiğinden onlar için vücudun en zayıf olan yerleri de bu bölgeleridir. Onlarda yaygın olarak görülen rahatsızlıklar tansiyon kaynaklı baş ağrıları, baş dönmesi ve deri döküntüleridir. Esasında birçok Koç migren ve alerjiden de mustariptir. Ayrıca kendilerini şımartma eğiliminde olduklarından Koçların kolay kilo alma riski konusunda da dikkatli olmaları gerekir.

Koç Burcu Maneviyat

Koç burcu, kendisine en uygun olan inanç sisteminin ne olduğuna karar vermeden evvel muhtemelen her şeyden biraz biraz denemek ister. İnzivaya çekilebilir, paganizme dalabilir ya da daha geleneksel bir dini tercih edebilir. Belli bir manevi yola girdiğinde ona tutkuyla bağlanacaktır. Ama tutkusu sürdürülebilir değilse eninde sonunda sıkılacak ve yeni bir şeye geçiş yapacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here