Kova Burcu Özellikleri

0
224
Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu Genel Özellikleri (20 Ocak – 18 Şubat)

Kova burcu insanları özellikleri bakımından genellikle uçuk, bireyselliği ve özgürlüğü her şeyin üstünde tutan düşünürlerdir. Kabile zihniyeti onların tohumuna aykırıdır. Toplumun kendilerine dayattığı kısıtlamalardan rahatsızlık duyar, kendi yollarını bulma arayışından hiç vazgeçmezler.

Kova burcu gerçek dehanın burcudur çünkü bu insanlar genelde eşsiz düşünme becerisine sahiptir. Bir şeye karar verdiklerinde onları inançlarından hiçbir şey vazgeçiremez. Bu inatçılık iki tarafı da keskin bir bıçaktır; hayata tutunmalarını sağlayabilir ya da onları yok edebilir. söz konusu inatçılıkları, toplumsal kısıtlamalara karşı küçük isyan bayrakları şeklinde kendini gösterdiğinde, daha iyi yerlere harcanabilecek enerji boşa sarf edilmiş olur.

Bu Güneş burcunun temel karakteristiği şefkat ve merhamet olsa da Kovalar kendi koydukları hedefe fazla da gönülden bağlanmazlar. Şevkat ve merhametleri hakiki olup gönülden çok akıllarından kaynaklanır. Uranüs etkisi yüzünden, geniş bir yelpazeye yayılan entelektüel ilgi alanlarının da cazibesine kapılabilirler.

Element: Hava

Grup: Sabit

Yönetici Gezegeni: Uranüs

Anahtar Sözcükler: Özgecilik, bireysellik, özgürlük

Yönettikleri: Ayak bilekleri, bacaklar ve dolaşım sistemi; on birinci evin doğal yöneticisi.

Kova Burcu Kadını

Kova burcu kadınını yakından tanıyor bile olsanız, onu anlaması zordur, çünkü kendisi sıklıkla başlı başına bir paradokstur. Sabırlıdır ama sabırsızdır, toplumun kurallarına uymaz ama kendine uyduğunu düşündüğü yerde uyar, isyankardır ama barış sever inatçıdır ama canı istediğinde itaatkar olabilir.

Sıra dışı insanları sever, hem kadın hem erkek çeşitli arkadaşları olur. Ekonomik statüden etkilenmez, dolayısıyla arkadaşları da çok farklı geçmişlerden geliyor olabilir. Tarot ya da astrolojiyle amatör olarak ilgileniyor olabilir, mucitliğe ya da yazın dünyasına tutkuyla bağlanmış ya da çiçeği burnunda bir film yapımcısı olabilir. Mesleği ne olursa olsun Kova kadınının, işleri kendi bildiği gibi yürütmesine izin verecek türden bir mesleği olduğu kesindir.

Kova Burcu Erkeği

Kova burcu kadını gibi Kova burcu erkeği de ne düşündüğünü anlamak yine aynı sebeplerden çoğu zaman zordur. Yanına yoldaş ister ama bireyselliğinden ödün vermek istemez. Evlendiği zaman bile ilişki içindeki bireysel bağımsızlığını sıklıkla rahatsız edici bir şekilde uç noktalarda tutmak ister. Örneğin karısını ya da eşini evdeki işlere göz kulak olmak üzere yalnız başına bırakıp uçakla egzotik adalara doğru seyahate çıkabilir.

Kova burcu erkeği sıra dışı insanlar ve mekanların büyüsüne kapılır. Dikkatini gelecek üzerine yoğunlaştırmış olsa bile antik geçmişteki kültürlerin esrarıyla da ilgilenir; mesela Pramitler nasıl inşa edilmiştir, Stonehenge da nereden çıkmıştır, veya Anasazi nasıl ortadan kaybolmuştur? Yabancı kültürlerle yaptığı seyahatler genelde bu meraklarıyla ilişkilidir.

Kova burcu doğuştan devrimcilerdir. Onlara uygulanan kısıtlamalar aşırıysa, büyük isyan çıkarırlar. Ama geri dönebilecekleri bir yere, tazelenebilecekleri bir sığınağa ihtiyaç duyarlar. Kova erkeği egzotik seyahatinden eve döndüğünde ailesiyle vakit geçirerek kendini şımartmaya meraklıdır. Bir ebeveyn olarak zaman zaman uzak ya da çekingen görünebilir ama çocuklarına duyduğu sevgi çok derindir.

Ünlü Kova Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği

  • Bobby Brown
  • Douglas MacArthur
  • Lana Turner
  • Oprah Winfrey
  • Paris Hilton
  • Shakira
  • Simon Pegg
  • Yoko Ono

Kova Burcu İş Hayatı

Kova burcundan olanlar; film, sanat, elektronik alanında ileri teknoloji araştırmaları, bilgisayar veya psikoloji gibi avangart alanlarda iyilerdir. Genellikle medyumluğa, uzaktan algılamaya ve kehanet ilmine kadar geliştirebilecek işlenmiş bir psişik yetenekleri vardır, bir çoğunun da sezgileri çok güçlüdür. İşlerinde aradıkları temel bileşen özgürlüktür.

Kova Burcu Para Durumu

Kova burcu insanları, ailelerine ve sevdiklerine karşı cömert ve ilgili insanlardır, bu ilgileri insanlık denen daha geniş ölçeğe de uzanır. Parayı yastık altında saklarlar ama amaçları servet sahibi olmak değil de özgürlüklerini garanti altına almaktır.

Kova Burcu Maneviyat

Kova burcunun devrimci doğası elbette manevi konulara kadar uzanır. Kovalar, organize bir dinin kurallarına sıkı sıkıya bağlı bir ailede doğmuş olsalar bile bu kendileri için bağlayıcı değildir. Kovalar kendi yollarını bulmakta ısrarcı davranırlar, “insanın geniş ailesi” fikrine katkı sağlayacak daha kapsamlı bir manevi spektrum arayışı içindedirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here