REKLAM
Ana Sayfa Astroloji Oğlak Burcu Özellikleri ve Aşk Hayatı

Oğlak Burcu Özellikleri ve Aşk Hayatı

0
256
Oğlak Burcu Özellikleri
Oğlak Burcu Özellikleri
REKLAM
REKLAM

Oğlak burcu özellikleri nelerdir? Burcununuzun tüm özelliklerini biliyor musunuz?  Tüm detayları ile oğlak burcu özellikleri, yönetici gezegeni, elementi ve diğer tüm özelliklerini birlikte inceleyelim.

Element: Toprak
Grup: Öncü
Anahtar Sözcükler: Maddecilik, bireysel disiplin
Yönetici Gezegen: Satürn
Yönettikleri: Dizler, deri ve kemikler; onuncu evin doğal yöneticisi.

Oğlak Burcu Özellikleri (22 Aralık-19 Ocak)

Bu burcun simgesi olan oğlak, onun dünya alemindeki yavaş ama sabit ve dengeli yükselişini temsil eder. Oğlak burcu insanlarının özellikleri, genelde kayıtsız görünen ve duygularını ve kişisel çevrelerini sıkı kontrol altında tutan, ağırbaşlı insanlardır. Daha gençken bile olgun bir duruşları vardır.

“Sanki dışarıdan sadece bir kaç insanın ancak görebileceği özel bir çekirdekle doğmuşlardır.”

Başarının dışarıdan görünen görkeminden kolayca etkilenirler ama paranın kendisinden çok temsil ettiği güçle ilgilenirler. Tıpkı akrep gibi, oğlaklar da ister evleri, ister çalışma ortamları isterse de mesleki anlamdaki uzmanlık alanları olsun, bu alanlardaki tüm krallıklara hükmetme ihtiyacı duyarlar. Akrepler gibi, diğer insanlar üzerinde güç ve tahakküm kurmayı önemserler ama bunu saklama konusunda Akreplere nazaran daha ustalardır.

Oğlak burcu özellikleri çok iyi birer çalışandır; çalışkan, verimli ve disiplinli. Tembel insanlardan son derece rahatsız olurlar. Doğuştan gelen sağduyuları, ileriye dönük plan yapmalarına ve hedeflerine ulaşmak için pratik yöntemler geliştirmelerine olanak sağlar. Çoğunlukla kafalarına koydukları hedefe ulaşırlar.

Endişeli Bireyler

Herhangi bir konuda alabilecekleri her önlemi almış dahi olsalar unuttukları bir şey olduğu düşüncesiyle kılı kırk yararlar. “Kusursuz inanç”, yani ne yaparlarsa yapsınlar eninde sonunda iyi şeyler olacağı fikri işlerine yarayabilir. Ancak ne yazık ki onları bu konuda ikna etmek de çok zordur.

“Oğlaklar genellikle endişeli insanlardır.”

Kalabalık ortamlarda Oğlakları fark etmek zordur. Fiziksel özellikleri açısından çarpıcı değillerdir, partiye hayat veren de genelde onlar olmaz. Ama gözden kaçması imkansız sessiz bir asaletleri vardır.

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak Burcu Özellikleri: Oğlak Kadınları

İlk bakışta toynak kadar sert görünür: nerden geldiğini, nerede olduğunu, nereye gittiğini çok iyi bilen kararlı ve ciddi bir kadın. Ama onu biraz tanıma fırsatını yakaladığınızda hiç de o kadar sert olmadığını keşfedersiniz; sadece kapalı ve koruma kalkanını açmış bir kadındır. Sizi hayatına sokmak için kollarını açmış beklediğini sanmayın sakın. Önce kendinizi ispatlamanız gerekir.

Baskın Oğlak Kadını

Bir anne olarak Oğlak, kendini adamış bir kadındır ve genelde yuvasını etkili bir işkadını kafasıyla yönetir. Satürn’ün burç üzerindeki etkisi dolasıyla Oğlak kadını eşi ve çocukları konusunda bazen çok katı davranabilir. Beklentileri çok yüksektir, yıldız haritasındaki diğer bileşenlerin de etkisiyle iradesini baskın olma yönünde kullanabilir.

“Bu kadının asla çiğnemeyeceği belli parametreler ve hiçbir zaman geçmeyeceği belli sınırları vardır.”

Sıradan bir aşk ilişkisine kendini umarsızca atacak türden bir kadın değildir. Onun için değerinizi ispatladığınız da duygusal anlamda size karşı açılacaktır, Bu kadının derinliği karşısında şaşkınlıktan küçük dilinizi yutabilirsiniz. Aşkta koruyucu, saklayıcı rolü üstlenir. Hayvanlara karşı zaafı vardır ki bu da Oğlak kadınının potansiyelini ve en iyi şekilde kullanmasına yardımcı olur, çünkü onlara karşı duygularında her zaman açık ve samimidir.

Ünlü Oğlak Kadınları 

  • Eliza Dushku
  • Noomi Rapace
  • Janis Joplin
  • Kate Bosworth

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak Burcu Özellikleri
Oğlak Burcu Özellikleri: Oğlak Erkeği

Çıkacağı herhangi bir yolculuk için iyi hazırlanır, yolculuğun fiziksel, duygusal ya da ruhani düzlemde olması fark etmez. Süprizleri sevmez. İnsanların hayatlarına müdahale etme riskinden neredeyse mahcubiyetle kaçınır, bu kaçınma da onun kendi hedeflerine odaklanmasına imkan tanır. Patron olursa baskıcı bir diktatöre dönüşebilir.

“İşveren değil de çalışanınızsa ondan daha iyi ve çalışkan bir eleman bulamazsınız.”

Belki de kendini rahatlamış ve daha az takıntılı hissetirdiklerinden çevresinde hayat dolu kadınların varlığından hoşlanır. Bir kez birine bağlandıysa tek eşli olma eğilimindedir. Yaşlandıkça Oğlak erkeğinin hayatı iyiye gider gibidir çünkü disiplinin tutku kadar önemli olmadığını öğrenmiştir artık.

Ünlü Oğlak Erkekleri

  • Al Capone
  • Cary Grant
  • Hamid Karzai
  • James Earl Jones
  • Bradley Cooper

Oğlak Burcu Çocuğunun Özellikleri

Oğlak Burcu Özellikleri
Oğlak Burcu Özellikleri: Oğlak Çocukları

Oğlak burcu çocukları yetişkinlerde olduğu kadar diğer çocuklarla da kolayca iletişim kurabilirler. Yaşlarının ötesinde bilge görünürler. Aslında bazen yetişkinlerle olduklarında daha rahattırlar.

“Bazı açılardan Oğlak burcu çocukları, yetişkinleri hayatlarında kendilerine denk addederler.”

Bununla birlikte bu durum, onların hiçbir zaman çocuk gibi davranmadıkları anlamına da gelmez. Gevşediklerinde vahşi ve öngürlemez tavırlar sergileyebilir, aptalca ve şapşal gibi davranabilirler. Ama muhtemelen hiçbir zaman umursamaz değillerdir.

Sınır İhtiyacı

Oğlak burcu çocuklarının sınırlara ihtiyacı vardır. Bir plan ve program dahilinde kendilerini daha emin ve güvende hissederler. İstedikleri herhangi bir şeyi istedikleri zaman yapmalarına izin verilirse rahatsız olacaklardır. Onlara arada bir, hoşlarına gidecek ufak tefek sorumluluklar verin.

Yetişkin oğlaklar gibi çocuklar da sabırla ve etkili bir şekilde yaptıkları şeye saldırırlar. Kendilerinden daha az şanslı olanlara karşı derin bir merhamet duyarlar. Bir Oğlak burcu çocuğunun ebeveyni olarak ona neşelenmeyi öğretmek zorunda bile kalabilirsiniz! Ama aynı zamanda muhteşem bir çocuktur, onunla iyi bir ilişki kurarsınız.

Oğlak Burcu Aşk Hayatı

Oğlak Burcu Özellikleri
Oğlak Burcu Özellikleri: Aşk Hayatı

Oğlak kimi zaman ciddi bir partnere ihtiyaç duyarken kimi zaman da sadece kendisini güldüren neşeli bir partner arayışındadır. Bunlardan ikincisinin, Oğlak burcunu kendine çeken neredeyse masumane (hatta saflık derecesinde) bir yapısı olacaktır. Gerçi Oğlak’ın sonuçta hangi eşte karar kılacağı duygusal ve zihinsel olarak hayatta bulunduğu noktaya bağlıdır. Bu durum hepimiz için öyle ya da böyle geçerli olabilir ama Oğlak için Özellikle geçerlidir.

Nihayetinde Oğlak burcunun kendine seçtiği yol hep ciddi bir iştir. Onu, kendisi ve dünya hakkında ne kadar kahkaya boğarsanız Boğa’nın yolu hep dönüp dolaşıp aynı muammaya varacaktır. Ne kadar çok çalıştığından, ne kadar yükseğe tırmandığından, duygusal ya da fiziksel olarak ne kadar zenginleştiğinden bağımsız olarak hiçbiri, hiçbir zaman ona yetmez. Hepsi dönüş dolaşıp benliğin yalnızlığına gelir.

Oğlak Burcu İş Hayatı

Mühendislik, tıp, editörlük, siyaset, seramik, yapı işleri, mimari ve dericilik gibi yapısal bir temele dayanan herhangi bir meslekte başarılı olurlar. Başarılı olma konusundaki güçlü arzuları, geleneksel değerler ve muhafazakar bir yaklaşımla daha da renklenir.

Oğlak Burcu Para Durumu

Oğlak burcundan olanların finansal konulardaki tutumlulukları karakteristik özellikleridir. Kariyerlerini inşa ettikleri gibi finans dünyalarını yansıtan statü ve maddi kazancın edinimi peşindedirler, böylece aşırı tükettikleri dönemleri de rahatlıkla geçirebilirler.

Oğlak Burcu Maneviyat

Oğlak burcu insanları, yapılandırılmış ve katı kurallarla temellendirilmiş parametreler dahilinde gelişirler. Ritüel onlara hem hitap eder hem de ilham verir. Maneviyatla ilişkilerine de hayatlarının diğer alanlarındaki gibi ciddi bir çaba harcarlar. Evrimini ilerletmiş Oğlaklarda maneviyat doğma şeklinde tezahur edebilir. Evrimini yüksek oranda tamamlamış Oğlaklarda ruh, hayattaki amacını açık bir şekilde bilir.

Oğlak burcu özellikleri ve Oğlak kadınları, Oğlak Erkekleri, Oğlak burcunun aşk durumu ve Oğlak burcu çocuğu hakkında tüm özellikleri sizler için listeledik.

Siz burcunuzun hangi özelliklerini daha çok taşıyorsunuz?

REKLAM

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here