2017/2018 Sonbahar-Kış Sokak Modası

0
377
Sokak-Modası

Paris, Londra, New York ve Milano Moda Haftası’ndan yola çıkarak 2017-2018 Sonbahar/Kış Trendleri kendini gösterdi. Bu sezonun sokak modası; sokakları etkisi altına alacak. Trend olan parçalara, önceki yıllardan yabancı olmadığımızı görmekteyiz.

2017-2018 Sonbahar Kış Sokak Modası

2017 -2018 Sonbahar/Kış Trendleri yeniliklerin olduğu bir sezon olacak. Bu sezonun sonbahar-kış sokak modasında bizleri neler bekliyor yakından inceleyelim.

Bir Kış Klasiği Olan Puffer Montlar

Puffer-Mont
2017 Puffer Mont Modası

Puffer montlar, bu yıl da listenin başında yer alan trendlerden. Fakat bu kez biraz daha cesaret isteyen modellerle… Geçen dönem New York Fashion Week sokak modasında sıkça karşılaştığımız oversize puffer montlar, ultra büyük kesimleriyle fütürist bir hava yaratarak yorgana sarınmış gibi görünmenize neden olsa da, tüm cesaretinizi toplayıp, denemeye değecek kadar kadar da merak uyandırıcı. Oldukça yenilikçi ve cesaret isteyen bir formda karşımıza çıkan oversize pufferlar, Rihanna’nın seksi cazibesiyle ön yargımızı kırmayı başardı.

Kilit Noktalardan Biri Puffer Montları Nasıl Kombinlemeli?

Puffer-Mont-Kombin
Puffer Mont Kombin

Puffer montları stil hatası yapmadan giymenin en kesin yollarından biri, bu montu yüksek ökçeli botlarla kombinlemek ve bacaklarınızı açıkta bırakmak. Aksi taktirde gereğinden fazla büyük olduğu için, üzerinizde salaş duran bir jean ile tamamladığınızda sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir.

90’lı Yılların Efsane Bel Çantası Modası Geri Döndü 

Bel-Çantası
2017 Bel Çantası Modası

Kabul ediyoruz, 90’lı yıllarda bel çantaları çok da cezbedici durmuyordu. Fakat yazdan bu yana sokağa inerek yerini sağlamlaştıran bel çantaları, kışın da bizimle olmaya devam edecek. 90’lı yıllardan bu yana biraz evrimleşerek yeni bir boyut kazanan bel çantaları, özellikle Alessandro Michele’in kendine has dünyasından Gucci’ye oradan da sokaklara sıçramayı başardı. Trendin en sıkı takipçilerinden olan Kendall Jenner, maskülen takımlarını, yırtık jean’lerini ve elbiselerini sıkça bel çantasıyla tamamlıyor.

Kendall jenner ve daha bir çok ünlü,
bel çantası modasına uyum sağladı

Günlük stilinize zahmetsiz şekilde uyum sağlayacak bel çantaları, durmaksızın dans edeceğiniz partilerde ve festivallerde ‘eller serbest’ özelliği ile akıl çelerek bir adım öne çıkacak. Bu trende ısınmak için tıpkı bir zamanlar olduğu gibi bel çantanızı kolunuza asarak alıştırma turları yapabilirsiniz.

Bu Kış da Jean’ler Altın Çağını Yaşayacak

Jean’ler için gardorobumuzun demirbaşı olarak nitelendirebiliriz. Özellikle sokak modasında ikonik bir tercih olan jean’ler, ister oversize kesimleriyle underground bir etki yaratsın; ister belinize kadar uzanan İspanyon paça modelleriyle çiçek çocuklarına selam çaksın; vazgeçilmezimiz olmaya devam ediyor.

Jean’leri Nasıl Kombinlemeli?

Jean-Modası
2017 Sonbahar-Kış Jean Modası

Jean’leri sonbaharda denim ceketlerle kombinleyerek 2001 yılının Justin Timberlake ve Britney Spears’ından rol çalabilirsiniz. Yumuşacık yün kazaklarla jean’nin maskülen havasını kırabilir ya da deri ceketlerle cool bir etki yaratabilirsiniz. Hatta Jean’inizi Kendall Jenner gibi transparan bir bluz ile kombinleyerek gündüzden geceye taşıyabilir ve stlinize şehvetli bir görünüm de kazandırabilirsiniz. Bu kış üzerinizden çıkarmak istemeyeceğiniz parçaların başında mutlaka jean’ler geliyor!

Yavru Topuk Ayakkabılar

Yavru-Topuk-Ayakkabı
2017 Yavru Topuk Ayakkabı Modası

İlk gördüğünüzde size annenizin giydiklerini anımsatabilir fakat bu zarif topuklular için hemen ön yargılı olmayın. Bu sezon Dior, Chanel, Gucci ve Prada gibi moda markalarıyla hayatımıza bir kez daha giren yavru topuklar, özellikle elbiselerle kombinlendiği zaman oldukça elegant bir görüntü yakalamanızı sağlıyor.

Yavru topuklar yani ‘kitten heels’ler,
80’li yıllardan beri bizimle.

Nasıl Kombinlemeli?

Bu alışmadık topuklular yün kazaklar, yüksek belli mom jean’ler ve pardösülerle şık bir hava yaratmanıza yardım ederken, ayağı saran çorap görnümlü bot modelleriyle sizi sokağın asi kızı yapacak kadar kuvvetli bir stilin anahtarını taşıyor. Ceketlerle baştan çıkarıcı bir etki oluşturacağınız yavru topuklar, aynı zamanda topuk boyu farkıyla spor ayakkabı giymişçesine rahat etmenizi sağlayacak.

Eşofman Pantolonlar

Eşofman-Altı-Modası
Yeni Trend Eşofman Altı Modası

Eşofmanlar spor salonlarından dışarı fırlıyor. Adidas’ın ikonik, yanları şeritli eşofmanlarını bu kış sokaklarda daha sık görmeye hazır olun. Hatta derhal bir tane edinin ve ‘bugün ne giyeceğim’ sorusuna alternatif bir cevap oluşturun.

yeni trend 80’lerden ilham alan
renkli eşofman Altı pantolonları

Nasıl Kombinlemeli?

Eşofmanı sokağa çıkarken kombinlemek her ne kadar zahmetli gibi görünse de, 80’lerden ilham alan bu renkli eşofman pantolonları alışıla gelmemiş olsa da hafif topuklu ayakkabılarla, asker botlarla, bir beden büyük sweetshirt’lerle ve takımı olan üstlerle ters köşe yaparak kombinleyebilirsinz. Günlük stilin bir parçasına dönüşen eşofman pantolonların en güzel yanı ise, hem risk almadan spor bir tarzda kombinlenebilmesi hem de yeniliklere açık bir stiliniz varsa marjinal aksesuarlar ve üstlerle cesur bir şekilde sokağa uyum sağlayabilmesi.

2017-2018 Sonbahar/Kış sokak modasını yakından inceledik. Kombin önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here