Yay Burcu Özellikleri

0
145
Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcu Genel Özellikleri (22 Kasım-21 Aralık)

Yay burcu insanları özellikleri itibari ile gerçeği arar, gerçeği gördükleri gibi anlatır, diğer insanların kendileriyle aynı fikirde olup olmamasına da aldırmazlar. Her olay örgüsünde resmin bütününü görür, basit ve önemsiz ayrıntılarla uğraşmaya zahmet etmezler. Her zaman açık sözlüdürler ve diğer insanların neden kendileri kadar dobra davranmadığını anlamazlar. Sonuçta onlara bakılırsa, saklayacak ne olabilir ki?

Yay burcunda mantık hükümdardır. Ancak  düşünce, yapıları, Yay’ın kutupsal karşıtı olan ikizler’dekinden birçok önemli açıdan farklıdır. ikizler burcu mevcut mekanda ve zamanda ne olup bittiğiyle ilgilenirler: Oysa bir Yay burcu, geleceğe ve insanlık denen daha o büyük aileye odaklanır. Bu fikre sıklıkla-büyük, küçük, vahşi, evcil-hayvanlar ve hepsinin özgürce yaşamak hakkına sahip olduğu inancı da dahildir.

Element: Ateş

Grup: Değişken

Anahtar Sözcükler: İdealizm, özgürlük

Yönetici Gezegenler: Jüpiter

Yönettikleri: Kalçalar, uyluk kemikleri, karaciğer ve hepatik sistem; dokuzuncu evin doğal yöneticisi.

Yay Burcu Kadını

Yay burcu kadını ilk başta anlaşılması güç bir kadındır. Kalabalıkta karşınıza çıkarsa dikkatleri yönetenin o olduğunu fark edersiniz. Esprili, hayat dolu ve açık sözlüdür. Birebir ilişkide flörtçüdür. Ama birlikte bir akşam yemeğine ya da sinemaya gitme fikrini ortaya attığınızda çoktan topuklamış olabilir. Utangaçlığından değil de karşısındakinin kalabalıktaki herhangi bir yüz olması düşüncesindendir bu daha çok.

Yay burcu kadınları kendilerini kısıtlamayan meslek ve kariyerlerde başarılı olurlar. Çocukları varsa onları öyle serbest bırakmışlardır ki dışarıdan bakan bir göz için neredeyse ilgisiz görünebilirler. Ancak durum hiç de böyle değildir. Yat kadını sevgi dolu ve kendini adamış bir anne olur ama çocuklarının kendi yollarını kendilerinin bulması gerektiğine inanır. Geniş bir rehberlik çerçevesiyle birlikte kendi bilgeliğini de çocukların hizmetine sunar ama kişisel fikirlerini dayatmaz.

Yay Burcu Erkeği

Bir Yay burcu erkeği büyüleyici, çapkın ve akıllı; herkesin birlikte parti yapmaktan hoşlanacağı türden bir adam. Aynı zamanda dobra ve inatçıdır, herhangi bir şeyin nasıl işlendiğine ya da nasıl işlemesi gerektiğine dair sabit fikirleri vardır. Kendisine çok açık ve net görünen fikirlerin diğer insanlara bu kadar bulanık ve anlaşılmaz görülmesi Yay burcu erkeğini kızdırır.

Görüşleri genelde geniş ve görkemlidir. Ne yaparsa yapsın ihtişam arayışındadır ve elde ettikleri onu nadiren tatmin eder. Belli bir hedefe kitlenmiş ilerlerken kendi kendine yarattığı ivmenin gücüne kapılıp çoğu zaman taşıyabileceğinden de fazla sorumluluk alma eğilimindedir.

Bu burcun daha az evrimleşmiş erkekleri bazen ihtiyaç ve hırs arasındaki farkı gözden kaçırabilirler. Her şeyi birden isterler, hem de hemen! İşte olduğu kadar romantik ilişkilerde de geçerlidir bu. Yay burcu erkeklerinin genelde aynı anda birden fazla ilişkisi vardır ki bu da onların özgürlük ihtiyaçlarıyla birebir örtüşür. Bu sebeple Yay burcu genelde bekarlar burcu olarak da bilinir.

Ünlü Yay Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği

  • Baruch Spinoza
  • Frank Zappa
  • Miley Cyrus
  • Papa Francis
  • Samuel L.Jackson
  • Tina Turner
  • Vanessa Hudgens

Yay Burcu İş Hayatı

Kısıtlama, Yay burcu sözcüğünde bulunan bir kelime değildir. Olsa bile Yay’ın diğer insanların hayatını etkileyen bir kelime ve gerçeklik olabilir ancak. Karar verme yetki ve özgürlüğünün kendilerinde olduğu alanlarda ve mesleklerde başarılı olurlar: bir hava yolu şirketinin sahibi, CEO, küçük işletme sahibi, girişimci, aktör, yazar ya da seyahat şirketinde turizm danışmanı vb. İşin sağladığı özgürlüğün yanında işin ne olduğunun çok da bir anlamı yoktur sanki.

Yay Burcu Para Durumu

Yay burcu insanları paralarını nereye harcayacakları konusunda seçeneği boldur; seyahati eğitim, atölye çalışmaları, seminerler, hayvanlar veya kitaplar. Çoğu zaman problem de bu seçeneklerin bolluğudur zaten. Seçeneklerini nasıl azaltabilirler? Önce neyi satın almalıdırlar? En muhtemel olanı tüm seçeneklerini havaya atıp yere ilk düşeni seçmeleridir.

Yay Burcu Maneviyat

Felsefe, din, yüksek öğrenim gibi uzmanlık alanlarıyla dokuzuncu evin doğal yöneticisi olan Yay burcundan olanlar, genelde çok geniş bir yelpazedeki ruhani inanç sistemlerini elden geçirirler. Kendilerine uyan bir inanç sistemine karar kıldıklarında genelde ondan vazgeçmezler. Bu bağlamda kutupsal karşıtları İkizler’e çok benzerler. Gerçi Yaylar ruhani konulara daha derinlemesine dalma alışkanlıklarıyla İkizler’den ayrılırlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here