REKLAM
Ana Sayfa Astroloji Yengeç Burcu (22 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç Burcu (22 Haziran – 22 Temmuz)

0
149
Yengeç Burcu
REKLAM
REKLAM

Hayal gücü, hassasiyet ve anaç içgüdüler bu burcun karakteristiklerindendir. Yengeç burcu insanları canları yakılmadığı sürece genelde nazik ve kibar insanlardır. Canları yanarsa kindar ve sivri dilli bir hale gelebilirler. Çok çabuk affederler ama kendilerine yapılanı kolay kolay unutmazlar. Yengeçler şefkatli, tutkulu ve hatta zaman zaman sahiplenici olma eğilimindedirler. Ebeveyn olarak aşırı korumacı olabilirler. Eş veya hayat arkadaşı olmaları halinde eşlerini sevgi ve iyi niyetle boğabilirler.

Element: Su
Grup: Öncü
Anahtar Sözcükler: Anaç, duygusal dürtü
Yönetici Gezegeni: Ay
Yönettikleri: Göğüsler, karın bölgesi, sindirim sistemi; dördüncü evin doğal yöneticisi

Yan Yan Yürümek

Bir yengeç nasıl yan yan yürüyerek hareket ediyorsa Yengeç burçları da duygusal anlamda buna benzer şekilde hareket edip tepki verirler. Yüzleşmelerden kaçınırlar ve genelde duyguları hakkında konuşma konusunda rahat değillerdir. Kim olduklarını açık etmeye isteksizlerdir ve bazen de kendi ihtiyaçlarına öncelik vermek yerine çevrelerindeki diğer insanların ihtiyaçlarıyla ilgilenmeyi tercih ederek koruyucu güdülerinin arkasına saklanırlar.

Yengeç burcunda olanların sezgileri güçlüdür ve hatta zaman zaman psişik olabilirler. Kaprisli ve değişken bir yapıları vardır, ilgi alanları ve sosyal çevreleri hızla değişebilir. Bununla birlikte bir Yengeç’in güvenini bir kez kazandıysanız en mahrem dünyasına bile girmenize izin verir.

Yengeç Burcu Kadını

Başlangıçta gizemli ve ulaşılmaz görünebilirler. Duygu hali o kadar değişkendir ki onun hayatının neresinde durduğunuzu hiçbir zaman bilemezsiniz. Nazik ve sempatik doğasının, cüretkar görünen yapısının altında bir köşeye kıstırılma korkusu vardır ve gerçekte kim olduğu her zaman güvensizdir.

Yengeçler ve Çocuklar

Bir Yengeç kadınının kendi çocuğu yoksa muhtemelen çocuklarla öyle ya da böyle bir ilişkisi vardır. Muhtaç hayvanlar veya kişiler kendi çocukları gibidir; duygusal olarak kendini dışa açarak yayılmaktan hoşlanır. Anaç içgüdülerini, bir şekilde bitkiler ve diğer canlılarla ilgilenerek besler.

Kendine yerleşik bir üs kurabileceği -tercihen suya yakın – bir yerde kök salmak ister. Her cinsten ve boyuttan hayvanlara, kendi çocuklarına, garibanlar ve kimsesizlere, kısaca herkese anaç duygularla yaklaşır. Bu kadın en saf halinde getirilmiş duygunun ta kendisidir. Önce hisseder, sonra düşünür.

Yengeç Burcu Erkeği

Yen burcu kadını gibi Yengeç burcu erkeğinin de geçmişe dair buğulu bir bakışla karşısındakiyle iletişim kuran anlamlı gözleri vardır. Nazik, şefkatli ve anaçtır ama sadece bir dereceye kadar. Kişisel alanının ihlal edildiğini hissettiği anda tıpkı yengeç gibi hemen geri veya yana çekilir. Sonra özel alanına, evine çekilerek kendini kuma gömer. Yengeç burcu kadını gibi o da anaç bir karakterdir ve çocuklarla iyi anlaşır.

Bu adamı anlamak güçtür. Bazen size çiçeklerle ve mum  ışığıyla kur yapar ama bazen de kendi kederine gömülüp bir çuval patates gibi kanepede yatar. Yapılacak en iyi şey onu kendi haline bırakmanızdır. Böylesi bir ruh halindeyken onu dürtüklemeyin. Dürtüklerseniz de bir yere varamazsınız zaten. Ruhani meselelerle ilgileniyorsa muhtemelen kendini iyice kaptırmıştır. Bu burç mensupları arasında psşikler ve medyumlar, sezgileri son derece gelişmiş ve sofistike yöntemler kullanan kişilerle karşılaşmanız muhtemeldir.

Ünlü Yengeç Burcu Erkekleri

  • Alan Turing
  • George W. Bush
  • Harrison Ford
  • Michael Phelps

Ünlü İkizler Burcu Kadınları

  • Camill Parker Bowles
  • Ginger Rogers
  • Lindsay Lohan

Yengeç Burcu İş Hayatı

Yengeçler en çok evden çalıştıklarında mutlu olurlar. Duygularının yoğunluğu dolayısıyla doğrudan hastalarla çalışarak tıp alanında da başarılı olabilirler. Aynı sebepten çok iyi birer psişik şifacı, danışman ve psikolog olurlar. Yengeç burcu insanları için reklam ve pazarlama, sosyoloji veya antropoloji ile ilgili meslekler, günlük bakım merkezi işletmeciliği, bakıcılık ve eğitmenlik gibi iş alanları uygun uğraşlardır.

Yengeç Burcu Para Durumu

Yengeç burcu insanları evleri ya da aileleri söz konusu değilse çok da savruk tüketiciler değildir. Konu bunlar olduğunda hiçbir şey gözlerine pahalı görünmez. Aksi takdirde oldukça tutumlu olma eğilimindedirler. Ergenlik dönemlerinde harçlıklarını kumbaralarda biriktirir, yetişkinliklerinde ise paralarını uzun vadeli mevduat hesaplarına yatırırlar.

Yengeç Burcu Maneviyat

İster organize dinler biçiminde olsun isterse de alternatif inanç sistemleri kılığına bürünsün içe bakış Yengeç burcu insanlarının temel anahtarıdır. Belli bir inanç sisteminin kendilerine uygun olduğu inancına kapılmaya görsünler ona sıkı sıkı sarılıp araştırmaya ve içsel sezgilerinin tamamını o sistemi anlamaya adarlar.

REKLAM

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here